תרופות סבתא - ראשי   |   קצת עלינו   |   אתרים מומלצים   |   מפת אתר   |  
  אינדקס תרופות
 
   אבנים בכליות
   אבעבועות רוח
   אלצהיימר
   אלרגיה
   אנמיה
   אסטמה
   אפטה
   אקזמה
   אקנה
   בחילה
   בצקות ברגליים
   גזים
   גיהוקים
   דיאטה - להוריד במשקל
   דיכאון
   דליות ברגליים
   דלקת באוזניים
   דלקת בדרכי השתן
   דלקת בעין
   דלקת חניכיים
   הורדת חום
   הלבנת שיניים
   הפסקת עישון
   הקאות
   הרפס
   חיזוק הציפוניים
   חמרמורת - האנג אובר
   חרדה
   טחורים
   יובש בשפתיים
   כאבי בטן
   כאבי גב
   כאב גרון
   כאבי מחזור
   כאב ראש
   כאבי שיניים
   כוויות שמש
   כולסטרול גבוה
   כינים
   כפות רגליים סדוקות
   לחץ דם גבוה
   לחץ דם נמוך
   לחץ ומתח
   ליחה
   נדודי שינה
   נזלת
   נחירות
   נפיחות בבטן
   נשירת שיער / התקרחות
   סחרחורת
   סימנים כחולים
   סימני מתיחה
   סכרת
   עור פנים יבש
   עור שומני
   עייפות
   עצירות
   עקיצת יתוש
   פריחה
   פטריה וגינאלית
   פטריות ברגליים
   צוואר כואב
   צלקות אקנה
   צרבת
   קמטים
   קשקשים
   ריח בכפות הרגליים
   ריח זיעה
   ריח רע מהפה
   שיעול
   שיער לבן
   שלפוחית
   שלשול
   שעורה בעין
   שפעת / צינון
   שקיות תחת העיניים
 
תרופות סבתא > יש לי סיכוי להכנס להריון?
 

הריון


יש לי סיכוי להכנס להריון?

החלטתי להפיח חיים בגופי. בעצמי אחרי ארבע שנים של טיפולים הבינה מיכל ש"אני לא יכולה לחכות עוד ש'יעשו עלי' – לא טיפולים, לא ניסיונות, לא הזרעות". היא החליטה להיות אקטיבית והחלה לתרגל את שיטת אביבה. כעבור חמישה חודשים נכנסה להריון  

"תמיד רציתי ילדים, אבל תמיד גם פחדתי מהריון. אני זוכרת את עצמי חוששת מהלידה, מהכאבים. אני לא יודעת לומר בוודאות אם היחס האמביוולנטי הזה הוא שהקשה עלי להרות מלכתחילה, אבל אני כן מאמינה בקשר בין גוף לנפש – כך שאי אפשר להתעלם מהעובדה הזאת כשאני מספרת על הקשיים שהיו לי".

כך, במלים ברורות ומתוך מודעות עצמית גבוהה, מתחיל הסיפור של מיכל, בת 35. כשתינוקת חייכנית בת חודשיים וחצי שכובה על ברכיה, קל לה יותר להיזכר גם ברגעים הקשים של המסע: "התחתנתי בגיל צעיר, בת 27, ושנתיים אחרי הנישואים התחלנו בניסיונות ספונטניים להיכנס להריון. כיוון שכבר מאוד רציתי ילד, וכאמור, גררתי אחרי כל מיני פחדים וחששות – החלטתי בשלב מאוד מוקדם שכנראה גם יש לי איזו בעיה, ואחרי ניסיון אחד כבר התחלתי בטיפול בדיקור. בתוך זמן קצר נכנסתי להריון – אבל אז הגיעה ההפלה הראשונה. האכזבה היתה קשה, לקח לי הרבה זמן להתאושש ולהמשיך לנסות, אבל כעבור זמן המשכנו בניסיונות ספונטניים. כעבור שנה וחצי פניתי לרפואה הקונבנציונלית והתחלתי בטיפולים".

נראה שחיכית הרבה.

"אני חושבת שהיה בי חוסר אמונה עמוק כלפי הגוף שלי ויכולות הפריון שלו. מצד אחד מאוד השתוקקתי לילד וכבר יכולתי לראות את עצמי אמא, אבל מצד שני היה בי איזה ייאוש, חוסר אמונה. היו רגעים שממש חשבתי שזה לא יקרה".

מיכל כנה מאוד, ישירה, לא חוששת להישיר מבט אל עצמה ואל הרגשות שניהלו אותה בתקופה ההיא. "היה בי עצב גדול, תחושת ריקנות. הרגשתי שמשהו בי כבה".  

דיברת עם מישהו?

"בעלי מאוד תמך. גם הוא השתוקק כבר לילד, אבל מטבעו הוא פחות לחוץ, והוא התמודד עם זה אחרת. הוא סגור יותר, אבל הוא הצליח להכיל אותי ואת התסכול שלי. באותו הזמן גם הלכתי לפסיכולוגית שמאוד עזרה לי בתהליך".

מיכל התחילה בטיפולי הזרעה. הבדיקות העידו על  FSH  תקין, ולא אובחנה כל בעיה אחרת. אחרי הזרעה אחת בלי תוספת הורמונים, היא נטלה הורמונים במשך שלושה טיפולים, אבל משנכשלו הטיפולים הללו "החלטתי שאני לא מכניסה יותר הורמונים לגוף".

למה?

"הרגשתי שזה לא נכון לי. הרגשתי שהגוף מסרב לטיפול, וגם התנודות במצב הרוח נמאסו עלי".

במקביל, החליטה מיכל לעבור לרופא אחר, וגם "עשיתי ביוזמתי בדיקת FSH . להפתעתי, התוצאה יצאה גבוהה פתאום,    FSH  14, אף שלפני הטיפולים הוא כאמור היה תקין. עמדתי לפני תהליך  IVF , והרופא החדש שיכנע אותי ליטול הורמונים בכל זאת. התחלתי בטיפול, אבל הגוף כלל לא הגיב לתרופות. באחת הפעמים עברתי את ההרדמה לקראת ביצוע שאיבה, וכשהתעוררתי גיליתי שהזקיק היה ריק. לא היה מה לשאוב. זו היתה טראומה מטורפת. בפעם אחרת ייצרתי רק שני זקיקים, וכעסתי על עצמי שנתתי לרופא לשכנע אותי לחזור לתרופות".

בדיקת  AMH   (בדיקת הרזרבה השחלתית), שאליה שלח אותה הרופא, גילתה תוצאה נמוכה באופן קיצוני. "הנתונים הראו שאין לי כמעט סיכוי להיכנס להריון, מה שהכניס אותי לחרדות נוראיות, כאילו משהו בי מת, ילד הפנטזיה שלי מת. החלום הכי בסיסי, הכי טבעי, להיות אמא – התנפץ. התחלתי לחשוב על תרומת ביצית".

מתוך אמונה ש"משנה מקום משנה מזל" החליטה מיכל לחזור לרופא הקודם שטיפל בה, ואיתו גם חזרה האופטימיות. "הוא אמר שדווקא ראה לא מעט נשים עם תוצאות בדיקות דומות לשלי, שבכל זאת הצליחו להיכנס להריון. החלטנו יחד לנסות שוב  IVF  טבעי, כלומר בלי טיפול תרופתי, ואכן נכנסתי להריון".

אבל בשבוע ה-17 של ההריון השני, אחרי ירידת מים מוקדמת, נאלצה מיכל לבצע הפסקת הריון.

"זה היה משבר נוראי, שממנו כבר לא חשבתי שלא אתאושש. נכנסתי לדיכאון אמיתי. חווינו לחץ מכל עבר, גם מהמשפחות, והרגשתי שפשוט אין לי כוחות".

חייבת להיות אקטיבית

ארבע שנים של ניסיונות מסוגים שונים עברה מיכל, עד שהגיעה למסקנה שמשהו בסיסי בדרך שבה בחרה לא היה מדויק. "הבנתי פתאום שאני צריכה להיות אקטיבית בהצלחה שלי. אני לא יכולה לחכות עוד ש'יעשו לי', או 'יעשו עלי' – יעשו עלי טיפולים, יעשו עלי ניסיונות, יעשו לי הזרעות".

על שיטת אביבה כבר שמעה קודם לכן, אבל רק כעת, בתום ארבע שנים של ניסיונות להרות, החליטה לנסות ולקחת את המושכות לידיה. "התקשרתי למיכל פוני  וביקשתי שרק היא תטפל בי. מרוב ייאוש, הייתי חסרת אמון ולא רציתי ליפול לידיה של מטפלת מנוסה פחות. אבל מיכל לא היתה פנויה והפנתה אותי אל מלי אלי – ואני זכיתי לפגוש את אחד האנשים המדהימים ביותר שבהם נתקלתי מעולם".

"מלי לימדה אותי להרגיש את הגוף ולהניע אותו לפי התרגילים, וגם תמכה בי לאורך כל התהליך, אבל מה שעשה לדעתי את השינוי היה העבודה המדהימה שהיא עשתה איתי ברמה הרגשית. מלי נטעה בי מחדש את האמונה בגוף שלי. התחלתי לתרגל, ופשוט הרגשתי איך אני בעצמי, במו גופי, גורמת לאזור האגן להתעורר לחיים; איך אני מזרימה לשם דם ופשוט יוצקת אל גופי חיים חדשים".

"חודש אחרי שהתחלתי לתרגל נסדקה האופטימיות. חיכיתי לתוצאות מהירות, והן לא באו מיד. שוב נקלעתי לייאוש, ומלי החליטה לקרוא למיכל פוני. בפגישה, שהיתה משמעותית מאין כמוה, עודדו אותי שתיהן להמשיך ולא לוותר. מיכל אמרה שכשהיא מתבוננת בי היא פשוט רואה - ויודעת שזה יצליח, והרגשתי שאני מאמינה לה".

בסך הכל תירגלה מיכל חמישה חודשים. "הייתי אדוקה ממש. חיכיתי לתרגול, כי זה היה זמן שלי עם עצמי, הרגשתי הכי מחוברת לגוף, הכי מאמינה בו. פתאום, תוך כדי תרגול, הייתי רואה בדמיון את הילד שיהיה לי. הרגשתי שאני לוקחת אחריות על החיים שלי".

אחרי חמישה חודשים של תרגול ניגשה מיכל שוב לטיפול  IVF , בלי הורמונים. "זאת הביצית שעכשיו שוכבת לי על הברכיים", היא אומרת ומחייכת באושר, "ואני זוקפת את ההצלחה לזכותה של מלי, ולזכותי – כי ויתרתי על הפאסיביות. ברור לי שכשארצה ילד נוסף, היא תהיה הראשונה שאפנה אליה".

מספר הטלפון של מיכל שמור במערכת, והיא תשמח לשוחח ולשתף מניסיונה כל מי שתפנה אליה באמצעות המרכז


אודות כותב המאמר

 שיטה טבעית לשיפור הפוריות ולאיזון הורמונאלי. השיטה, המבוססת על תרגול תנועתי, משפרת  את הסיכויים להצלחת טיפולי פוריות .www.avivac.co.il  לפרטים לחצי 

פורסם על ידי שיטת אביבה  www.avivac.co.il,

מקור המאמר: www.maker.co.il

חיפוש באתר

תגיות בנושא : יש לי סיכוי להכנס להריון?

שיטת אביבהלהיכנס להריוןשיפור פוריותטיפולי פוריותהריון


הריון - עוד בנושא

הריון מעל גיל 35-40 ? גם אם זו הרכבת האחרונה, נתפוס אותה - ה-FSH ירד בצורה דרמטית, ובתוך חודש נוסף נכנסה הדס להריון. כשהיא מסתכלת באושר על בתה בת השנה, היא אומרת לכל מי שמוכנה לשמוע: אל תתייאשי, זה כן בידיים שלך
 
 
 
 
עדכונים אחרונים
 
פטריית יוגי - פטריית הפלא היוגית מגיעה ממקורות של רפואה יוגית מהודו. הפטרייה פותחה בטיבט ובמשך זמן רב נשמרה בסוד היוגאים

פטריה וגינאלית - תרופות סבתא לפטריה וגינאלית | טיפול בפטריה וגינאלית - יש לך פטריה וגינאלית ואת לא יודעת מה לעשות? בואי תלמדי איך לטפל בפטריה באופן טבעי ומהר

תגיות
 
בלבול  טיפול טבעי בלחץ דם גבוה  יציאות רכות  טיפול בבעיות באיזור הראש  צלקת  ראש כואב  מניעת קשקשים  שומן  תוספת שיער  מגרנה  תה קומבוקה  טיפול פרוביוטי  מוטיבציה  פולאר  פארקינסון  הרפס  עור שומני בהריון  אוטיסטים  פצעים בפנים  ריח רע  מתח  שיער  חוסר מצב רוח  גירוי בעין  שיניים צהובות  סימן כחול  ליחה בגרון  אסטמה  הפחתת תחושת רעב  סונטו 
שיתוף
 
עדכונים בנושא רפואה טבעית
עקבו אחרינו בטויטר
הצטרפו אלינו לפייסבוק
התכנים באתר זה נועדו לספק אינפורמציה בלבד והם אינם בגדר עיצה רפואית או תחליף להתייעצות עם מומחה
לפני השימוש מומלץ להתייעץ עם הרוקח, ובהמשך לדווח לרופא המשפחה שלך
 
בעיות עור   בעיות כלליות   בעיות באיזור הראש   בעיות באיזור הפה   בעיות באיזור הבטן   מחלות חורף
צור קשר   מפת אתר
  © כל הזכויות שמורות ל מדריך לתרופות סבתא